Možnosti z oblasti vědy, výzkumu a inovací

SVÚM, akciová společnost

SVÚM a.s. je jednou z nejvýznamnějších výzkumných organizací v ČR a specializuje se na oblast základního a aplikovaného výzkumu a vývoje kovových materiálů (železných i neželezných kovů), plastů a kompozitů. Spolupracuje na řešení výzkumných projektů v tuzemsku i zahraničí v rámci výzev ministerstev ČR, TAČR a mezinárodních projektů Evropské unie (COST, EUREKA, HORIZON 2020 apod.). Od roku 2014 má společnost SVÚM a.s. sídlo ve Vědeckotechnologickém parku SVÚM a.s. v Tovární 2053, v Čelákovicích.

 

Hlavní činnosti:

  1. Aplikovaný výzkum v oblasti vývoje nových slitin, technologie výroby a zpracování materiálu a hutních výrobků z kovů a jejich slitin; poradenství, expertizy, supervize, predikce životnosti strojních částí a nástrojů,
  2. Zkoušení materiálů – v akreditovaných laboratořích podle ČSN EN ISO 17025 od ČIA,  (SVÚM a.s. má od GE Aviation,Cincinnati, USA, akreditovány vybrané typy materiálových testů podle standardu S-400), zkoušky mechanických vlastností,  (statické, rázové a únavové), spolupráce s Notifikovanou osobou v oblasti zkoušek dle EN ISO/IEC 17025; EN ISO/IEC 17065 ; EN ISO/IEC 17021, metalografické rozbory, chemické analýzy, korozní zkoušky, zkoušky za vysokých teplot (creep);
  3. Svařování – zkoušení a certifikace svářečského personálu a expertizních služeb, zkoušení personálu v oboru svařování a pájení, spolupráce se svářečskými školami při výuce, zpracování technologických postupů WPS, WPAR, WPQR, pWPS,  inspekce ocelových konstrukcí, smluvní svářečský dozor a supervize.
  4. Speciální technologie a výroba
    • Výrobky z PTFE, teflonu – z plněného PTFE (polytetrafluoretylen)
      • vyztužené kovovou tkaninou  pod názvem METALOPLAST®
      • pro ložiskové folie a ložisková pouzdra pro automobilový průmysl.
    • Vysokovýkonné permanentní magnety –  s využitím pro separace částic, úchytky, speciální magnety, čistící magnety pro ropovody

 


SEMINÁŘ LEADERSHIP A FIREMNÍ KULTURA

Dne 20.6.2019 od  13:00 – 16:00 hod. v Impact HUB Praha (malá zasedací místnost), Drtinova 12, 150 00 Praha 5

Jak definovat případně měnit firemní kulturu? Co mám dělat, abych byl lepším leaderem? Proč se manažerům nedaří delegovat úkoly na své spolupracovníky? Jak efektivně rozvíjet dovednosti spolupracovníků?

SIC-Pozvánka_Leadership-a-firemní-kultura


Rychlý internet – cesta k lepšímu životu ve Středočeském kraji

PRS_7010-1

Kvalitnější výuka na základních školách, poskytování zdravotních a sociálních služeb „na dálku“, nebo úspěšné podnikání z domova. Zavedení rychlého internetu do obcí a měst ve Středočeském kraji je zárukou jejich dalšího rozvoje. Na konferenci s názvem Rychlý internet pro Středočeský kraj, organizované Středočeským inovačním centrem (SIC) se na tom shodli starostové, zástupci kraje a poskytovatelé datového připojení.

„Kvalitní připojení nám pomůže zamezit vylidňování venkova,“ říká Věslav Michalik, člen Rady Středočeského kraje a starosta Dolních Břežan. „Digitalizací regionu udržíme kvalitní služby v místě bydliště a např. soukromým podnikatelům pomůžeme neztratit krok s konkurencí. Věřím, že od příštího roku začneme budovat krajskou síť,“ dodává.


 

Vyhodnocení II. výzvy inovačních voucheru ve Středočeském kraji

 

30 žádostí na projekty za 3 937 174 korun. Takový je výsledek druhé výzvy Středočeských inovačních voucherů – jednorázové dotace pro středočeské firmy, které chtějí zdokonalit svůj produkt nebo službu. Pomoci jim v tom má univerzita či výzkumná instituce z ČR.

Zájemci o voucher se mohli registrovat od konce března do konce dubna u Středočeského inovačního centra (SIC). Jeho ředitelka, Rut Bízková popisuje, jaké přínosy mohou mít inovační vouchery pro podnikatele v regionu. „Může se jednat například o snížení nákladů na výrobu, získání potřebné certifikace nebo odborného auditu,“ vysvětluje Rut Bízková. „Jednomu z loňských žadatelů pomohl inovační voucher zvýšit zájem o jeho služby, dalšímu zase proniknout na zahraniční trhy. Lze si díky němu také ověřit potenciální využití nové technologie.“

Projektové žádosti nyní procházejí odborným posouzením. Poté bude probíhat schvalování a rozhodnutí o přidělení dotace. Celková alokace letos činila 5 milionů korun, maximální výše příspěvku byla 150 000 korun na jeden projekt a nesměla přesahovat 75 % jeho nákladu. Středočeský kraj chce touto podporou rozvíjet spolupráci mezi firmami a vědeckovýzkumnou sférou. V loňském roce obdrželo inovační voucher 38 firem, živnostníků a podnikatelů ze Středočeského kraje. Více na https://vouchery.s-ic.cz/


 

ASOCIACE VÝZKUMNÝCH ORGANIZACÍ   http://www.avo.cz/

RADA pro vědu, výzkum, inovace  http://www.vyzkum.cz/